top of page
Caută
  • Poza scriitoruluiEmil Tanca

Sărbătoarea Sfântului Nicolae la Pulversheim, bucurie și vindecare

Actualizată în: 3 dec. 2019


Vineri 6 decembrie, cu ajutorul lui Dumnezeu, vom săvârși Sfântul Maslu între 17.30 și 19.30. La această slujbă vor veni 7 preoți. Este un eveniment unic aici, în Occident deoarece preoții locuiesc la distanțe foarte mari. Unii preoți vor face aproape 200 kilometri până la Biserica noastră. Atât pentru numărul de preoți prezenți cât și pentru efortul lor este un eveniment unic.


După Sfântul Maslu, bucuria de a fi împreună se va prelungi cu concertul coralei Ciprian Porumbescu din Suceava ora 20.00. Acesta ne aduce bucuria sărbătorii Nașterii Domnului prin colinde. Corul Ciprian Porumbescu a câștigat multe concursuri internaționale, ultimul fiind premiul întâi la concursul de corale feminine din Europa.


Bucuria sărbătorii se va prelungi cu un vin fiert și o prăjitură de post. Vă așteptăm cu drag la sărbătoarea Sfântului Nicolae.

63 afișări

Postări recente

Afișează-le pe toate

Comments


bottom of page